NL17SZ14DBVT1G
Mfr.Part #
NL17SZ14DBVT1G
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC INVERT SCHMITT 1CH 1-IN SC74A
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Logic Level - Low :
0.5V ~ 1.9V
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Series :
17SZ
Number of Circuits :
1
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Feature :
Schmitt Trigger
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Logic Type :
Inverter
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V