NL17SZ00XV5T2
Mfr.Part #
NL17SZ00XV5T2
Package / Case
SOT-553
Description
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT553
Gates and Inverters
Height :
600μm
Number of Functions :
1
Propagation Delay :
4.3 ns
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
Pbfree Code :
yes
Pin Count :
5
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
17SZ
Turn On Delay Time :
5 ns
Terminal Position :
Dual
JESD-609 Code :
e3
Logic Function :
NAND
REACH SVHC :
No SVHC
Quiescent Current :
1μA
Packing Method :
TR
Number of Gates :
1
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Width :
1.3mm
Halogen Free :
Halogen Free
Length :
1.7mm
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.3ns @ 5V, 50pF
Supply Voltage :
3.3V
Logic Type :
NAND Gate
Package / Case :
SOT-553
Family :
LVC/LCX/Z
Operating Temperature :
-55°C~125°C