NL17SV00XV5T2G
Mfr.Part #
NL17SV00XV5T2G
Package / Case
SOT-553
Description
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT553
Gates and Inverters
Pin Count :
5
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
Number of Gates :
1
Quiescent Current :
900nA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
2 Weeks
Width :
1.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Pbfree Code :
yes
Series :
17SV
Lead Free :
Lead Free
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Pins :
5
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Base Part Number :
17SV00
Terminal Form :
Flat
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Logic Type :
NAND Gate
Voltage - Supply :
0.9V~3.6V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Output High, Low :
24mA 24mA
Propagation Delay :
2.3 ns
Schmitt Trigger :
No
Halogen Free :
Halogen Free
Published :
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
2.3ns @ 3V, 30pF
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Length :
1.7mm
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Mount :
Surface Mount
Logic Function :
NAND
Supply Voltage :
3.3V
Logic Level - High :
1.6V ~ 2V