NKN7WSFR-73-6R8
Mfr.Part #
NKN7WSFR-73-6R8
Description
RES 6.8 OHM 1% 7W AXIAL
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Published :
Resistance :
6.8Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
NKN7WSFR-73-6R8
YAGEO NKN7WSFR-73-6R8
6.8Ohm, Wirewound,