NKN400JR-73-0R1
Mfr.Part #
NKN400JR-73-0R1
Description
RES 0.1 OHM 5% 4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
25 Weeks
Max Power Dissipation :
4W
Rated Power Dissipation (P) :
4W
Resistance :
180mOhm
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Cylindrical
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Axial
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.8 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
NKN
Lead Length :
33mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
NKN400JR-73-0R1
YAGEO NKN400JR-73-0R1
FIXED RESISTOR, 180mOhm, Wirewound,