NKN100JR-52-0R24
Mfr.Part #
NKN100JR-52-0R24
Description
RES 0.24 OHM 5% 1W AXIAL
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
25 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Construction :
Cylindrical
Size / Dimension :
0.189Diax0.453L 4.80mmx11.50mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
240mOhm
Axial
Lead Length :
35mm
Max Power Dissipation :
1W