NJ2201500000G
Mfr.Part #
NJ2201500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 22P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Levels :
1
Mating Orientation :
Horizontal with Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Series :
NJ
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge :
12-24 AWG
Mounting Type :
Through Hole
Voltage :
300V
Wire Termination :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Housing Material :
Thermoplastic
Positions Per Level :
22
Color :
Green
Pitch :
0.197 5.00mm
Datasheets
NJ2201500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NJ2201500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, NJ2201500000G pinout, NJ2201500000G datasheet PDF, NJ2201500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NJ2201500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 12-24 AWG NJ