NJ2101500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NJ2101500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Wire Termination :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Mounting Type :
Through Hole
Wire Gauge :
12-24 AWG
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Levels :
1
Color :
Green
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
0.197 5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Positions Per Level :
21
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Voltage :
300V
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Series :
NJ
Housing Material :
Thermoplastic
Datasheets
NJ2101500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NJ2101500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, NJ2101500000G pinout, NJ2101500000G datasheet PDF, NJ2101500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NJ2101500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 12-24 AWG NJ