NJ2000500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NJ2000500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 20POS TOP ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Levels :
1
Wire Termination :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Wire Gauge :
12-24 AWG
Voltage :
300V
Pitch :
0.197 5.00mm
Positions Per Level :
20
Mating Orientation :
Vertical with Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Green
Series :
NJ
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Factory Lead Time :
10 Weeks
Housing Material :
Thermoplastic
Datasheets
NJ2000500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NJ2000500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, NJ2000500000G pinout, NJ2000500000G datasheet PDF, NJ2000500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NJ2000500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 12-24 AWG NJ