NJ0801500000G
Mfr.Part #
NJ0801500000G
Description
TERM BLK 8POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Pitch :
0.197 5.00mm
Voltage :
300V
Positions Per Level :
8
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Datasheets
NJ0801500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NJ0801500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, NJ0801500000G pinout, NJ0801500000G datasheet PDF, NJ0801500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NJ0801500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 12-24 AWG NJ