NJ0300500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NJ0300500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Series :
NJ
Color :
Green
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Wire Gauge :
12-24 AWG
Mating Orientation :
Vertical with Board
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Wire Termination :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Housing Material :
Thermoplastic
Voltage :
300V
Positions Per Level :
3
Datasheets
NJ0300500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NJ0300500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, NJ0300500000G pinout, NJ0300500000G datasheet PDF, NJ0300500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NJ0300500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Amphenol Anytek NJ0300500000G
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 12-24 AWG NJ