NHD-5.7-320240WFB-ETXI#-1
Mfr.Part #
NHD-5.7-320240WFB-ETXI#-1
Description
LCD TFT 5.7" 320X240 WHT W/CTRL
Stock
84
In Stock :
84
Controller Type :
SSD1963
Display Type :
TFT - Color
Factory Lead Time :
22 Weeks
Viewing Area :
118.28mm W x 88.60mm H
RoHS Status :
RoHS Compliant
Backlight :
LED - White
Display Mode :
Transmissive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Dot Pixels :
320 x 240 (QVGA)
Diagonal Screen Size :
5.7 144.78mm