NHD-1.27-12896G
Mfr.Part #
NHD-1.27-12896G
Description
1.27" FULL COLOR OLED GLASS
Stock
222
In Stock :
222
Factory Lead Time :
16 Weeks
Dot Pixels :
128 x 96
Display Mode :
Transflective
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type :
SSD1351
Viewing Area :
27.71mm W x 21.28mm H
Diagonal Screen Size :
1.27 32.26mm
Not Applicable
Interface :
Parallel, Serial
Display Type :
OLED
Datasheets
NHD-1.27-12896G
Newhaven Display, Intl. NHD-1.27-12896G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FLAT FLEX CABLE 20P 1.0MM