NFR0300003309JAC00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFR0300003309JAC00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR - FUSIBLE
Size / Dimension :
0.209Diax0.657L 5.30mmx16.70mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
3W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Fusing Time :
60 s
Packing Method :
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Package / Case :
Axial
Series :
NFR03
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
No
Working Voltage :
500V
Composition :
Metal Film
Published :
Terminal Shape :
Wire
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Resistance :
33Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Vishay NFR0300003309JAC00
FIXED RESISTOR - FUSIBLE, 33Ohm, 3W, Metal Film,