NFM15PC435R0G3D
Mfr.Part #
NFM15PC435R0G3D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FEED THROUGH CAPACITORS 0402 4.3
Product Category :
Feed Through Capacitors
Height (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
4V
Capacitance :
4.3μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
EMIFIL®, NFM15
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
2A