NCV303LSN25T1G
Mfr.Part #
NCV303LSN25T1G
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Product Category :
Supervisors
Lead Free :
Lead Free
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.8V
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Adjustable Threshold :
No
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reset :
Active Low
Factory Lead Time :
7 Weeks
Length :
3mm
Voltage - Threshold :
2.5V
Number of Terminations :
5
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Reset Timeout :
Adjustable/Selectable
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Supply Voltage :
1.5V
Surface Mount
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
0.95mm
Output :
Open Drain or Open Collector
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA