NC7SZD384M5X
Mfr.Part #
NC7SZD384M5X
Manufacturer
onsemi
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC BUS SWITCH 1 X 1:1 SOT23-5
Stock
117
In Stock :
117
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Quiescent Current :
1.5mA
Output Polarity :
TRUE
Output Current :
128mA
Supply Voltage :
5V
Base Part Number :
7SZD384
Number of Bits :
1
Throw Configuration :
SPST
Factory Lead Time :
36 Weeks
Resistance :
35Ohm
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Number of Channels :
1
Supply Type :
Single
Turn On Delay Time :
7.5 ns
Lifecycle Status :
LAST SHIPMENTS (Last Updated: 5 days ago)
Propagation Delay :
7.5 ns
e3
Voltage Supply Source :
Single Supply
Type :
Bus Switch
Turn-Off Delay Time :
6 ns
Length :
2.9mm
Output Characteristics :
3-STATE
Lead Free
Number of Ports :
2
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Power Dissipation :
200mW
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Power Supplies :
5V
Number of Functions :
Operating Supply Voltage :
5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Weight :
30mg
Circuit :
1 x 1:1
REACH SVHC :
No SVHC
Low Level Output Current :
128mA