NC7SZ384P5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NC7SZ384P5
Manufacturer
onsemi
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet
Download
Description
IC BUS SWITCH 1 X 1:1 SC70-5
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Number of Terminations :
5
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Number of Functions :
1
Supply Voltage :
4.5V
Propagation Delay (tpd) :
0.25 ns
Type :
Bus Switch
Series :
7SZ
Voltage Supply Source :
Single Supply
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Qualification Status :
COMMERCIAL
Circuit :
1 x 1:1
Independent Circuits :
1
Surface Mount :
yes
Pin Count :
5
Terminal Form :
Gull wing
Pbfree Code :
yes
Length :
2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Terminal Finish :
MATTE TIN
Output Characteristics :
3-STATE
Terminal Pitch :
0.65mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4V
Number of Ports :
2
Output Polarity :
TRUE
Terminal Position :
Dual
Family :
LVC/LCX/Z
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Bits :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - Supply :
4V~5.5V