NC7SZ14M5X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NC7SZ14M5X
Manufacturer
onsemi
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP SOT23-5
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Propagation Delay :
3.7 ns
Weight :
29.993795mg
Max Output Current :
32mA
Number of Terminations :
5
Schmitt Trigger :
yes
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Number of Functions :
1
Max Junction Temperature (Tj) :
150°C
Mount :
Surface Mount
Output Current :
32mA
Power Supplies :
3.3V
Turn On Delay Time :
15.6 ns
Ambient Temperature Range High :
85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Free :
Lead Free
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
7SZ
Feature :
Schmitt Trigger
Number of Pins :
5
Number of Elements :
1
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR
Published :
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Position :
Dual
Contact Plating :
Tin
Max I(ol) :
0.024 A
Factory Lead Time :
13 Weeks
Base Part Number :
7SZ14
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
1.8V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Voltage :
5V
ECCN Code :
EAR99
Logic Type :
Inverter
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.45mm
Family :
LVC/LCX/Z
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
JESD-609 Code :
e3
Length :
2.9mm
Logic Function :
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Quiescent Current :
1μA
Datasheets
NC7SZ14M5X
Introducing Gates and Inverters onsemi NC7SZ14M5X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:5, Package / Case:SC-74A, SOT-753, Operating Temperature:-40°C~85°C, Number of Pins:5, Base Part Number:7SZ14, Voltage:5V, Mounting Type:Surface Mount, NC7SZ14M5X pinout, NC7SZ14M5X datasheet PDF, NC7SZ14M5X amp .Beyond Gates and Inverters onsemi NC7SZ14M5X ,we also offer 74AHC08BQ,115, HEF4093BT,653, HEF4093BT,652, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.