NBH-30-221
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NBH-30-221
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHAS
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Published :
Series :
NBH
Configuration :
Two Stage
Height :
43mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
250V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
220pF
Length :
104mm
Current Rating :
30A
Approval Agency :
cURus, VDE
Leakage Current :
25μA
Packaging :
Box
Mounting Type :
Chassis Mount
High Pot :
4000 V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated AC :
250V
Termination :
Screw
Frequency :
10MHz