NAP-20-331-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NAP-20-331-D
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Filter Type :
Single Phase
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Frequency :
60Hz Hz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
High Pot :
2500 V
Packaging :
Box
Voltage - Rated DC :
250V
Capacitance :
330pF
Length :
92mm
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated AC :
250V
Approval Agency :
cURus, VDE
Configuration :
Single Stage
Height :
41mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
20A