NAM-04-471-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NAM-04-471-D
Manufacturer
Cosel
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 4A DIN
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Operating Frequency :
60Hz Hz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
4A
Leakage Current :
50μA
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
470pF
Package / Case :
100
Mounting Type :
DIN Rail
High Pot :
2500 V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
Screw
Approval Agency :
cURus, VDE
Configuration :
Single Stage
Physical Dimension :
L92.0XB53.0XH41.0 (mm)/L3.622XB2.087XH1.614 (inch)
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated AC :
250V
Filter Type :
Single Phase
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
92mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Box
Series :
NAM
Pbfree Code :
yes
Height :
41mm
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
NAM-04-471-D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH