NAH-10-102-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NAH-10-102-D
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Current Rating :
10A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Box
Series :
NAH
Termination Style :
Terminal Block
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
250V
Termination :
Screw
Mounting Type :
DIN Rail
Physical Dimension :
L92.0XB53.0XH41.0 (mm)/L3.622XB2.087XH1.614 (inch)
Length :
92mm
Frequency :
1MHz
Approval Agency :
cURus, VDE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
High Pot :
2500 V
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
41mm
Configuration :
Single Stage
Capacitance :
1nF
Filter Type :
Single Phase
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Leakage Current :
130μA
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
250V
Datasheets
NAH-10-102-D
Cosel NAH-10-102-D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH