NA23B0810000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NA23B0810000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 23POS TOP ENT 2.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Positions Per Level :
23
Number of Levels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
3A
Housing Material :
Thermoplastic
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.098 2.50mm
Series :
NA
Color :
Gray
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Wire Termination :
Screwless - Push Button Clamp
Voltage :
150V
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Mating Orientation :
Vertical with Board
Wire Gauge :
20-28 AWG
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
NA23B0810000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NA23B0810000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:150V, Mounting Type:Through Hole, NA23B0810000G pinout, NA23B0810000G datasheet PDF, NA23B0810000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NA23B0810000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.098 2.50mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 20-28 AWG NA