NA15B1810000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NA15B1810000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 15POS TOP ENT 2.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Wire Termination :
Screwless - Push Button Clamp
Housing Material :
Thermoplastic
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
0.098 2.50mm
Mating Orientation :
Vertical with Board
Positions Per Level :
15
Voltage :
150V
Packaging :
Bulk
Current :
3A
Mounting Type :
Through Hole
Wire Gauge :
20-28 AWG
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Color :
Gray
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Levels :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
NA
Datasheets
NA15B1810000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NA15B1810000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:150V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, NA15B1810000G pinout, NA15B1810000G datasheet PDF, NA15B1810000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NA15B1810000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.098 2.50mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 20-28 AWG NA