MZA3216R102A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MZA3216R102A
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 1206 4LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
JESD-609 Code :
e3
Frequency :
100MHz
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
Packing Method :
Tape and Reel
Published :
Package / Case :
Number of Functions :
4
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Number of Lines :
4
Series :
MZA
Length :
3.2mm
Test Frequency :
100MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
L3.2XB1.6XH0.8 (mm)/L0.126XB0.063XH0.031 (inch)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
150mA
Depth :
1.8mm
Height :
990.6μm
Tolerance :
25%
Resistance :
1kOhm
Lead Free :
Lead Free
Impedance :
1kOhm
Case Code (Imperial) :
Rated Voltage :
5V
Filter Type :
Signal Line
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Width :
1.6mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Current :
0.15A
Datasheets
MZA3216R102A
TDK Corporation MZA3216R102A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN