MZA10VC221MF80TP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MZA10VC221MF80TP
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Impedance :
340mOhm
Ripple Current @ High Frequency :
280mA @ 100kHz
Series :
MZA
Height Seated (Max) :
0.303 7.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Polarization :
Polar
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Life (Hours) :
2000 hours
Ripple Current :
280mA
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
10V
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
220μF
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
MZA10VC221MF80TP
United Chemi-Con MZA10VC221MF80TP
MZA 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 280mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD