MYSSM3R31ECEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MYSSM3R31ECEN
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
8-SMD Module
Datasheet
Download
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 1.5A SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Size / Dimension :
1.19 L x 0.82 W x 0.47 H (30.2mm x 20.9mm x 12.0mm)
Voltage - Input (Max) :
28.8V
Voltage - Output 3 :
Approval Agency :
Base Product Number :
MYSSM3R3
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-SMD Module
Features :
Remote On/Off, OCP, SCP
Series :
Number of Outputs :
1
Efficiency :
88%
Control Features :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Output 2 :
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Output 4 :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input (Min) :
19.2V
Package :
Bulk
Current - Output (Max) :
1.5A