MY4H DC100/110
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MY4H DC100/110
Manufacturer
Omron Automation
Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Power Relays, Over 2 Amps
Operate Time :
20ms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Must Release Voltage :
11VDC
Relay Type :
GENERAL PURPOSE
Seal Rating :
Sealed - Hermetically
Mounting Type :
Socketable
Termination Style :
Plug In
Coil Resistance :
13.41kOhms
Coil Type :
Non Latching
Coil Current :
8.2mA
Series :
MY4H
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Packaging :
Bulk
Switching Voltage :
125VAC 125VDC -Max
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Must Operate Voltage :
88VDC
Contact Rating (Current) :
3A
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Material :
Silver Alloy
Factory Lead Time :
17 Weeks
Release Time :
20ms
Coil Voltage :
110VDC