MXT4BAI32K768
Mfr.Part #
MXT4BAI32K768
Package / Case
2-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Frequency Tolerance :
±10ppm
Series :
MXT4
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
32.768 kHz
Package :
Strip
Package / Case :
2-SMD, No Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Load Capacitance :
12.5pF
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.161 L x 0.059 W (4.10mm x 1.50mm)