MXT39AC32K768
Mfr.Part #
MXT39AC32K768
Package / Case
2-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Frequency :
32.768 kHz
Series :
MXT3
Package :
Strip
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.126 L x 0.059 W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance :
±10ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Ratings :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Load Capacitance :
9pF