MXT26FI32K768
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXT26FI32K768
Manufacturer
Meritek
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency :
32.768 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
MXT2
Frequency Stability :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Load Capacitance :
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90 kOhms