MXSMBG130AE3
Mfr.Part #
MXSMBG130AE3
Package / Case
DO-215AA, SMB Gull Wing
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMBG
Breakdown Voltage :
151.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Element Configuration :
Single
SILICON
Published :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
Peak Pulse Power :
600W
Pin Count :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Peak Pulse Current :
2.9A
Test Current :
1mA
Package / Case :
DO-215AA, SMB Gull Wing
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Direction :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Bulk
Factory Lead Time :
18 Weeks
Clamping Voltage :
209V
Reverse Standoff Voltage :
130V