MXLSMLJ16AE3
Mfr.Part #
MXLSMLJ16AE3
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
GENERAL PURPOSE
Breakdown Voltage :
18.75V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
115.4A
Terminal Finish :
MATTE TIN
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Clamping Voltage :
26V
JESD-609 Code :
e3
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Peak Pulse Power :
3kW
Published :
Reverse Standoff Voltage :
16V
Test Current :
1mA
2
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Pin Count :
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V