MXL1.5KE9.1CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE9.1CA
Description
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC CASE-1
Product Category :
Surface Mount :
No
Terminal Finish :
TIN LEAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
77.8V
JESD-609 Code :
e0
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12A
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
125V
ECCN Code :
EAR99
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
77.8V
Voltage - Breakdown (Min) :
86.5V