MXL1.5KE9.1AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE9.1AE3
Description
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC CASE-1
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Unidirectional Channels :
1
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Pin Count :
1
Configuration :
Single
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
8.65V
Additional Feature :
High Reliability
Packaging :
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
112A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
MATTE TIN
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.78V
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
7.78V
Pbfree Code :
yes
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Applications :
GENERAL PURPOSE
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
13.4V