MXL1.5KE82CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE82CA
Description
TVS DIODE 70.1VWM 113VC CASE-1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Additional Feature :
High Reliability
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
13.3A
Terminal Finish :
MATTE TIN
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
JESD-609 Code :
e3
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Configuration :
Voltage - Breakdown (Min) :
77.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70.1V
Wire
Number of Terminations :
Bulk
Surface Mount :
No
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Bidirectional Channels :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW