MXL1.5KE75CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE75CAE3
Description
TVS DIODE 64.1VWM 103VC CASE-1
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
MATTE TIN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polarity :
Bidirectional
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Bulk
Pbfree Code :
yes
Voltage - Breakdown (Min) :
71.3V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Bidirectional Channels :
JESD-609 Code :
e3
Wire
Configuration :
Single
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64.1V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.6A
Case Connection :
Isolated
Surface Mount :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V