MXL1.5KE68A
Mfr.Part #
MXL1.5KE68A
Description
TVS DIODE 58.1VWM 92VC CASE-1
EAR99
Configuration :
Single
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Elements :
JESD-609 Code :
e3
Polarity :
Unidirectional
Surface Mount :
Wire
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Pin Count :
2
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Terminal Finish :
MATTE TIN
Case Connection :
Isolated
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.8V
Pbfree Code :
yes
Type :
Zener
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Voltage - Breakdown (Min) :
6.45V
Power Line Protection :
No
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
5.8V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
143A