MXL1.5KE51CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE51CAE3
Description
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC CASE-1
JESD-609 Code :
e3
Bidirectional Channels :
1
Clamping Voltage :
70.1V
Test Current :
1mA
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Pbfree Code :
yes
Peak Pulse Power :
1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Direction :
Bidirectional
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Terminal Finish :
PURE MATTE TIN
Voltage - Breakdown (Min) :
48.5V
Peak Pulse Current :
21.4A
Reverse Standoff Voltage :
43.6V