MXL1.5KE51CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE51CA
Description
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC CASE-1
Terminal Finish :
TIN LEAD
JESD-609 Code :
e0
Test Current :
1mA
Peak Pulse Current :
21.4A
Voltage - Breakdown (Min) :
48.5V
Reverse Standoff Voltage :
43.6V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Direction :
Bidirectional
Max Reverse Leakage Current :
1μA
ECCN Code :
EAR99
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Clamping Voltage :
70.1V