MXL1.5KE51A
Mfr.Part #
MXL1.5KE51A
Description
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC CASE-1
Test Current :
1mA
Clamping Voltage :
70.1V
Terminal Finish :
TIN LEAD
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
43.6V
Peak Pulse Current :
21.4A
Direction :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Voltage - Breakdown (Min) :
48.5V
Terminal Form :
Wire
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
1.5kW