MXL1.5KE47CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE47CAE3
Description
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC CASE-1
Test Current :
1mA
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
GENERAL PURPOSE
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Pbfree Code :
yes
Bidirectional Channels :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Current :
23.2A
Clamping Voltage :
64.8V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
JESD-609 Code :
e3
Reverse Standoff Voltage :
40.2V
Direction :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
44.7V
Peak Pulse Power :
1.5kW