MXL1.5KE47CA
Mfr.Part #
MXL1.5KE47CA
Description
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC CASE-1
Clamping Voltage :
64.8V
Reverse Standoff Voltage :
40.2V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Direction :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Military, MIL-PRF-19500
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
1.5kW
Peak Pulse Current :
23.2A
Terminal Finish :
TIN LEAD
Test Current :
1mA
JESD-609 Code :
e0
Single
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
44.7V