MXL1.5KE47A
Mfr.Part #
MXL1.5KE47A
Description
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC CASE-1
Voltage - Breakdown (Min) :
44.7V
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Clamping Voltage :
64.8V
Test Current :
1mA
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
EAR99
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Current :
23.2A
Reverse Standoff Voltage :
40.2V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Terminal Finish :
TIN LEAD
JESD-609 Code :
e0
Peak Pulse Power :
1.5kW