MXL1.5KE43CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE43CAE3
Description
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC CASE-1
Voltage - Breakdown (Min) :
40.9V
Pbfree Code :
yes
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Test Current :
1mA
Clamping Voltage :
59.3V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Peak Pulse Current :
25.3A
Reverse Standoff Voltage :
36.8V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Direction :
Bidirectional
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Peak Pulse Power :
1.5kW