MXL1.5KE400AE3/TR
Mfr.Part #
MXL1.5KE400AE3/TR
Description
TVS DIODE 324VWM 548VC CASE-1
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4A
Supplier Device Package :
CASE-1
Factory Lead Time :
28 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
Type :
Zener
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
DO-201AA, DO-27, Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
324V
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V