MXL1.5KE400AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE400AE3
Description
TVS DIODE 324VWM 548VC CASE-1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Through Hole
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
324V
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V
Supplier Device Package :
CASE-1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
28 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ