MXL1.5KE36CAE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE36CAE3
Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC CASE-1
Reverse Standoff Voltage :
30.8V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Terminal Finish :
MATTE TIN
Peak Pulse Current :
30A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Element Configuration :
Single
Number of Terminations :
2
Bidirectional Channels :
Zener
Mount :
Voltage - Breakdown (Min) :
34.2V
Direction :
Bidirectional
Number of Pins :
Peak Pulse Power :
1.5kW
Pbfree Code :
yes
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
High Reliability
Number of Elements :
1
Case Connection :
Isolated
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Pin Count :
Test Current :
1mA
Clamping Voltage :
49.9V