MXL1.5KE36AE3
Mfr.Part #
MXL1.5KE36AE3
Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC CASE-1
Wire
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
34.2V
ECCN Code :
EAR99
Diode Element Material :
SILICON
JESD-609 Code :
e3
Number of Pins :
2
Pbfree Code :
yes
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Reverse Standoff Voltage :
30.8V
Peak Pulse Power :
1.5kW
Test Current :
1mA
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Terminal Finish :
MATTE TIN
Mount :
Through Hole
Clamping Voltage :
49.9V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Non-RoHS Compliant
Element Configuration :
Single
Peak Pulse Current :
30A